Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Solarno napajanje sklopa

Tehnička podrška za sve ostale komponente s e-radionica.com
Odgovorite
marin.radocaj11#5396
Novak
Novak

Solarno napajanje sklopa

Post Postao/la marin.radocaj11#5396 » pon svi 04, 2020 1:58 pm

Pozdrav,

zanima me možete li mi predložiti veličinu solarne ploče te potrebnu opremu za realizaciju solarnog napajanja jednog sklopa.
Naime radi se o napajanju za croduino basic2, senzor požara, ledica i gsm modul također trebao bi mi nekakav adapter s kojim bi mogao diretno spojit napajanje na croduino.
ivan.fadiga#7929
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Re: Solarno napajanje sklopa

Post Postao/la ivan.fadiga#7929 » pon svi 18, 2020 9:03 am

Pozdrav,
Prema vašem opisu je teško procijeniti koliko sklop troši( ima raznih senzora, gsm modula kojima se razlikuje potrošnja) a i također je pitanje dali svi sklopovi idu u sleep pa se bude ili stalno rade.
Ukratko mogu Vam opisati što Vam otprilike treba za projekt.
1. Potreban je solarni panel čija snaga ovisi o potrošnji uređaja što bi bilo najbolje izmjeriti kada se uređaj napravi.
2: Uz panel treba uzeti i bateriju u koju će se pohranjivati energija dok ima sunca, za rad po noći
3. Za bateriju treba i neki solarni punjač koji će paziti kako se puni i prazni baterija.
Za Croduino ne treba konverter za napon ali ovisno koji senzor i gsm modul uzmete, možda će biti potreban. najbolje je ako senzor i gsm modul rade na 3,3V da se napon spusti na 3,3V i da sve radi na tom naponu.
Ukratko je sve tu što bi Vam trebalo, nadam se da ste dobili bolju sliku o tome što sve trebate.
Za daljnju pomoć potrebno je da napišete koliku struju bi Vaš sklop trošio i koje module planirate koristiti.
LP,
Ivan
Odgovorite