Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Arduino Nano Excel Macro

Zapeli ste s projektom? Ovdje je pravo mjesto za postaviti pitanje. Imajte na umu da ekipa e-radionice neće uvijek i/ili redovno odgovarati na pitanja postavljena u ovom podforumu.
david.zovko#9623
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Arduino Nano Excel Macro

Post Postao/la david.zovko#9623 » ned stu 17, 2019 9:43 am

Odlično! Budite slobodni pokazati nam rezultat kada bude spreman.

Nažalost ne, programski kod iz flash memorije ne možete pročitati.. druga opcija je, ako imate negdje programski kod, sigurno ga spremiti i onda ćete ga lako staviti na novi kontroler u slučaju problema.
slavko.koren.sk#1997
Novak
Novak

Post Postao/la slavko.koren.sk#1997 » uto stu 26, 2019 11:20 am

Da se ne stekne utisak da sam zaspao.
Najčešće nije lako naći ono što se traži.
Preostalo mi je da koristim ono što imam i ispitujem, analiziram i mjerim ono što i kako radi.
Neke stvari još nisam dovoljno dobro riješio pa kad to uradim onda ću to demonstrirati.
Snimio sam video zapis koji je vjerojatno prevelik ili ne znam kako ga poslati.
Sugerirajte mi kako da to napravim.
Lijepi pozdrav!
slavko.koren.sk#1997
Novak
Novak

Post Postao/la slavko.koren.sk#1997 » uto stu 26, 2019 2:16 pm

Excel je stvoren za obradu svih vrsta podataka tako da je u njemu najjednostavnije generirati po svakom zamišljenom ključu ili kriteriju podatke. Da nepoznate Excel macro je samo Vaša pretpostavka jer su razlike od Arduino uglavnom u sintaksi.
Excel macro u jednom sadržaju zaokružuje cjelinu od početka do kraja. Potrebne koordinate se generiraju iz nekog programa za crtanje na standardan način. Za sve profesionalne, standardne sadržaje treba koristiti profesionalna rješenja. Za sve eksperimente, vanstandardna riješenja, edukacije, demonstracije, gdje je potrebno prikazati proces, napiše se vrsta oblik koda u tablicu i pregledno šalje na izvršenje.
Standardni programi nemaju tako jednostavan algoritam za generiranje koda kojim redoslijedom bušiti rupice, kojim redoslijedom zabijati čavliće i kojim redoslijedom plesti mozaik.
Lp
david.zovko#9623
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Post Postao/la david.zovko#9623 » sub stu 30, 2019 11:16 pm

Znate što kažu, 20% vremena je potrebno da bi se napravilo 80% stvari, a ovih 80% vremena potroši se na samo 20% posla :)

Video je najbolje staviti na youtube, pa ovdje samo staviti link.
slavko.koren.sk#1997
Novak
Novak

Post Postao/la slavko.koren.sk#1997 » uto pro 03, 2019 9:18 pm

Hvala na sugestiji,
Nisam ni na YouTube stavljao
Dosta sam uznapredovao pa ću onda prije snimiti novi video
Lijepi pozdrav!
slavko.koren.sk#1997
Novak
Novak

Post Postao/la slavko.koren.sk#1997 » sri pro 04, 2019 5:53 pm

Sve što je aktuelno ja nastojim koristiti i provjeriti
ovo je prvi video u kojem još dosta toga nije riješeno ali sam sada sve principijelno riješio.
Na dnevnom redu su samo šminkanja

Kod prelaza iz Excela u Arduino i nazad nema nikakvih fizičkih prespajanja niti ponovnih startova.
3d printer nastavlja raditi po koordinatama i ne prepoznaje da li je komanda iz arduina ili excela
Lp
haluzanpavao#6332
Novak
Novak

Post Postao/la haluzanpavao#6332 » ned pro 08, 2019 8:11 am

Može se ppročitati i spremiti kompletan sadržaj atmege328 pomoču Ponyprog_a na icsp portu.
ako čip nike zalokan ide glatko, a ako je onda ga treba otklučati,što često uzrokuje brisanje koda iz flash memorije. Najbolje navježbati na nanu koji si sam isprogramirao i zaključao.
Sretno
slavko.koren.sk#1997
Novak
Novak

Post Postao/la slavko.koren.sk#1997 » uto pro 10, 2019 12:44 pm

Ne svijetu je gotovo sve moguće
Potrebna je samo jedna sitnica, znati i imati alat s kojim se to radi
Hvala na pomoći, pokušati ću najprije pažljivo pa ako naučim onda mogu i dalje.
Lijepi pozdrav!
slavko.koren.sk#1997
Novak
Novak

Post Postao/la slavko.koren.sk#1997 » uto pro 10, 2019 7:09 pm

Prikazujem kako se za gotovo nepoznatu karticu može stvoriti i napisati upravljački program.
Glavno pomagalo u rješavanju problematike je osciloskop, kojim sam snimao kako to radi iz Arduino serijskog monitora.
Trebao sam savladati čitanje podataka iz oscilograma koje sam na serijskom monitoru paralelno čitao.
Serijski čitač čita milijardu puta brže nego ja, ali ja čitam beskonačno puta brže sa oscilograma ono što serijski čitač ne prikazuje ili ne može pročitati.
Ključni detalj za rješavanje problema je bio da sam pročitao da je Arduino pro mini ekvivalentan Arduino nano bez usb-a. Arduino mini pro komunicira preko FT1232 sa TX RX. Postalo je jasno da i sa Arduino nano trebam komunicirati na identičan način. Aplikacija Arduino prepoznaje FT1232 kao i Excel macro. Ja naglašavam stvari koje nemam ali ih ne koristim kao alibi da ne napravim što sam zamislio. Nemam instaliran vb6, oštetio sam instalacijski CD i ne mogu ga instalirati. Visualstudio ne mogu koristiti jer mi nije registriran. Preostalo mi je da Excel macro program za DLP-2232 PB prepravim za FT1232.
97% vremena sam potrošio na setiranje com porta na 9600 b/s jer macro automatski postavlja na 1200 i čitanje povratne informacije iz nano.
Ako ne pročitam cijelu povratnu informaciju, buffer, onda se ne pročitani dio čita u sljedećem koraku, što je lažna informacija. Ako dođe do čitanja jednog karaktera više sve blokira i moram sve resetirati i ispočetka.
Još uvijek nisam odgonetnuo kako unaprijed pročitati dužinu bafera i odjednom pročitati cijelu povratnu informaciju.
Sada čitam do karakterističnih završetaka. To je korektno dok se ne pojavi nekakav nepredviđen završetak. Sve bi to vjerojatno davno riješio da sam u Arduinu uspio izvršiti takav program sa stranice
(32) CNC GRBL Arduino G-kod - YouTube
Odgovorite