Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

MIDI projekt (controller i klavijatura)

Zapeli ste s projektom? Ovdje je pravo mjesto za postaviti pitanje. Imajte na umu da ekipa e-radionice neće uvijek i/ili redovno odgovarati na pitanja postavljena u ovom podforumu.
Odgovorite
mhacko#8151
Novak
Novak

MIDI projekt (controller i klavijatura)

Post Postao/la mhacko#8151 » pet stu 15, 2019 12:15 am

Pozdrav svima!

Želio bih napraviti MIDI controler ali pošto nemam nikakvo znanje o Croduino sistemu molim za pomoć....
Imam dva stara synthesizera koji su neispravni ali imaju odličnu klavijaturu i želio bih samo njihovu klavijaturu spojiti kao usb midi na PC pomoću croduina ili čega već....
Njihove gumbiće potenciometre i ostalo bih koristio neovisno kao midi kontroler.....
Želim napraviti midi kontroler sa određenim brojem potenciometara ,slidera i buttona...po želji...Naravno trebam znati koje hardverske komponente mi trebaju za takvo nešto....
Najveći problem je programiranje....da li postoji već nekakva gotova midi shema ...nešto kao template tj programski kod i onda ja samo nadopisujem potrebno....u suprotnom to izgleda kao nemoguća misija....
Molim za pomoć...koji sve hardware trebam za to a što se tiče programiranja spreman sam i platiti....

Hvala!
domagoj#6547
Ozbiljni hardveraš
Ozbiljni hardveraš

Re: MIDI projekt (controller i klavijatura)

Post Postao/la domagoj#6547 » pet stu 15, 2019 9:14 am

Pozdrav!
Davno sam nešto petljao u vezi MIDI-a ali koliko se sjećam, to je u suštini RS232. Ako je to tako, onda treba imati nekakav konverter signala jer Croduino radi na 5V a RS232 na 12V ili čak možda na 15V, nisam siguran. U svakom slučaju puno više nego Croduino trpi tako da se problem ne može riješiti samo programiranjem. Mislim da bi prvo trebalo istražiti hardware konfiguraciju.
Pozdrav, Domagoj
mhacko#8151
Novak
Novak

Post Postao/la mhacko#8151 » pet stu 15, 2019 12:16 pm

Hvala,Domagoj....
...naravno prvo hardversku konfiguraciju...to ću nabaviti sve što treba ali me najviše zanima pomoć oko programiranja svega toga.....
evo dva videa ako nije problem malo pogledajte

čini mi se da ne treba više za to RS232 e sad croduino ima isto te stvari ili?
Zadnja izmjena: mhacko#8151, dana/u pet stu 15, 2019 12:37 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
domagoj#6547
Ozbiljni hardveraš
Ozbiljni hardveraš

Post Postao/la domagoj#6547 » pet stu 15, 2019 12:18 pm

Tu smo da rješavamo probleme. :D
mhacko#8151
Novak
Novak

Post Postao/la mhacko#8151 » pet stu 15, 2019 1:34 pm

Hvala....čekam strpljivo....
david.zovko#9477
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Post Postao/la david.zovko#9477 » ned stu 17, 2019 9:24 am

Pozdrav!

Nažalost plaćanje ovdje neće puno pomoći, ovdje smo da pomognemo riješiti probleme, dati savjete i da učimo o elektronici i programiranju. Tako da ćemo rado biti dostupni odgovoriti na sva konkretna pitanja.

Prije nego uopće možemo to napraviti, trebao bi pronaći projekt točno kakav ti se sviđa. Internet je pun tutorijala, pa molim te malo proguglaj i javi nam što ti se najviše sviđa. Nakon što nam "okačiš" link, tu već možemo puno više pomoći.
Odgovorite