Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Salvage panasonic telefona

Zapeli ste s projektom? Ovdje je pravo mjesto za postaviti pitanje. Imajte na umu da ekipa e-radionice neće uvijek i/ili redovno odgovarati na pitanja postavljena u ovom podforumu.
Odgovorite
dekip#3306
Hobist
Hobist
Kontakt:

Salvage panasonic telefona

Post Postao/la dekip#3306 » ned pro 09, 2018 6:57 pm

Ima li ko pametnu ideju šta se sve može iskoristiti sa ovog telefona koji je ispustio dušu? Model je Panasonic KX-TGA131FX.

Ono što vidim da će koristiti su zvučnik, mikrofon, buzzer, ekran, par kondenzatora i EEPROM. Možda još i kristal i induktor, ali ne znam za šta bi to moglo koristiti. Takođe, zna li neko kako upotrebiti ekran? On je na ploču povezan flet kablom. Modul na sredini mi definitivno neće koristiti ništa.

slika
dekip#3306
Hobist
Hobist
Kontakt:

Re: Salvage panasonic telefona

Post Postao/la dekip#3306 » ned pro 09, 2018 7:09 pm

Baza takođe. Ima ti koječega, plus EEPROM, konektori...
slika
david.zovko#8546
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Post Postao/la david.zovko#8546 » pon pro 10, 2018 12:14 pm

Osim klasičnog sakupljana komponenti, posebno kondezatora i kristala, ja bih ovdje probao doći do konektora, iako bi ih bilo malo nezgodno odlemiti. Naravno, ovaj epoxyjem zaliven chip je sada doslovno smeće :)

LCD je zanimljiva ideja, ako se može doći do njegovog datasheeta. Ako imaš sreće, u njemu je već ugrađen driver pa ga možeš kontrolirati preko neke vrste komunikacije. Ali prema broju pinova, nekako mislim da je driver na pločici, a to je onda pošten posao - sve osposobiti da funkcionira. Ali zanimljiv projekt, u svakom slučaju!
dekip#3306
Hobist
Hobist
Kontakt:

Post Postao/la dekip#3306 » pon pro 10, 2018 7:50 pm

Ma stvar je što je problem naći konektor za flet kabl. Ima 36 linija a razmak je 0,85mm. Takođe, ne znam čime je lemljeno, ali obična lemilica od 30W ima problem da rastopi lemove.
david.zovko#8546
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Post Postao/la david.zovko#8546 » uto pro 11, 2018 2:40 pm

Da, stvarno, ni na Mouser ne pronalazim konektor za FPC s takvim specifikacijama. Je li kabel zalemljen direktno na PCB?
Odgovorite