Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Komentari na 3D printer setup

Razgovori i pitanja o lemilicama, multimetrima, osciloskopima, 3D printerima i ostalim alatima i opremom koja čini radionicu svakog makera/elektroničara.
Odgovorite
david.zovko#5448
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Komentari na 3D printer setup

Post Postao/la david.zovko#5448 » sri srp 18, 2018 1:58 pm

Budući da je tema 3D printer setup isključivo za fotografije i opise 3D printer setupa, u ovoj temi komentirato, pitamo i raspravljamo o istim setupovima :dance:
david.zovko#5448
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Komentari na 3D printer setup

Post Postao/la david.zovko#5448 » sri srp 18, 2018 2:01 pm

@lovro.sverko#3908

Jako fora, već trebam dvije ruke da izbrojim kvalitetne modifikacije Anet A8 printera koje sam vidio kod nas. Nadam se da nije trebalo baš previše vremena da se sve ovako lijepo složi! Jel može jedna slika kvalitete printa?

I pliz link na ove male držače koji drže LACK stol jedan na drugome(za zatvoreno kučište) :text-link:
lovro.sverko#9675
Novak
Novak

Post Postao/la lovro.sverko#9675 » uto srp 24, 2018 12:35 am

Anet A8 je super kada se "malo" unaprijedi. Zapravo pola printeva su i bila za printer. ;)
Ovako sada izgleda...
slika

koristio sam dijelove sa ovog linka: https://www.thingiverse.com/thing:2864118
možda se nekome više dopadne ovo: https://www.thingiverse.com/thing:2685750
ili ovo: https://www.thingiverse.com/thing:2773593

Evo printa. Ovo ću još ofarbati u metalik antracit pa montirati na zid kao lampu.
slika
lovro.sverko#9675
Novak
Novak

Post Postao/la lovro.sverko#9675 » uto srp 24, 2018 12:43 am

I naravno, Octoprint. ;)

slika

slika

slika

slika

slika
david.zovko#5448
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Post Postao/la david.zovko#5448 » pon kol 06, 2018 1:10 pm

Isti taj ikea table enclosure je i u mojoj "To print" kolekciji, samo moram pokupiti još jedan takav LACK stolić. Stvar kao napravljena za 3D printere :)

@antonio - koliko filamenta efektivno moraš baciti kada radiš multi-color print? je li isplativo, tower u pozadini izgleda poprilično velik?

@vjeran - super je čuti da si pisao svoj firmware! jesi li ga publishao negdje?

Pitanje za sve; printate li na printeru neke stvari koje stvarno koristite za posao ili barem neke uistinu korisne stvari za po uredu/kući - ili je pak većina gluposti i sitnice koje pronađete po netu?

Kod mene mogu reći da je situacija polovična, 3D printer je u nekoliko situacija bio spasitelj i da ga nismo imali, ne bismo mogli završiti projekte ni brzo ni kvalitetno kako smo to uspjeli s njime. Opet, često se uhvatim kako printam totalne gluposti s Thingiversa koje su mi fora, ali zapravo mi ili ne trebaju ili nemaju praktičnu upotrebu.
adrianopusar#4095
Novak
Novak

Post Postao/la adrianopusar#4095 » pon ruj 10, 2018 9:23 am

Potrošnja filamenta na izmjenu ovisi o tome koliko brzo sapnica može boju izmjeniti,all metal traži jako puno filamenta da bi se boja izmjenila a MK10 sa PTFE je nekako najbolji izbor jer izmjenjuje brzo i ne treba previše plastike izbaciti ali se nude i razne opcije izmjene poput izbacivanja i u infillu itd. :)
Odgovorite