Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

e-radionica filament

Razgovori i pitanja o lemilicama, multimetrima, osciloskopima, 3D printerima i ostalim alatima i opremom koja čini radionicu svakog makera/elektroničara.
Odgovorite
solo761#5419
Novak
Novak

e-radionica filament

Post Postao/la solo761#5419 » sri svi 29, 2019 5:19 pm

Bok svima, nisam znao u koji podforum strpati ovaj post pa mi je odluka pala na ovaj :).

Prošli tjedan sam slučajno naletjeo na site i vidio da imate filamente koji su prilično kompetitivni po cijeni (aka, ne znam da li igdje drugdje ima 1 kg PLA/PETG za 150kn) i odlučio testirati. Dostava je bila čak i brže nego sam mislio jer sam odabrao poštu, a na kraju je došlo GLS-om.

Naručio sam prozirni PLA, prozirni PETG i tamni kamen PLA. Za sada sam isprobao PLA filamente, PETG će pričekati dok ne potrošim stari.
Za sada sam zadovoljan sa kvalitetom PLA, prozirni vuče malo u žuto, vidi se i na narolanom filamentu, PETG je više neutralan dok PLA rola ima malu nijansu žutoga, tj. kako se to često zove "natural color", pretpostavljam da su granule PLA od kojih se filament radit zapravo takve boje.

Nisam imao nikakvih problema sa adhezijom kod prvog sloja ili sa kasnijim odlijepljivanjem (printam na ogledalo/staklo), temperatura za prvi sloj 205 glava, 60 podloga, za ostale slojeve 200 glava, 60 podloga. Za guštere sa slike je brzina printanja bila 50 mm/s, 0,12 mm sloj. Mogao sam odabrati veću brzinu, ali mislim da ne bi bilo puno smisla zbog puno sitnih dijelova zbog kojih i ovako nije mogao doseći ni tih 50 mm/s.

Za kraj samo jedna scena iz nove sezone Rick And Morty-a koju će shvatiti svi koji imaju 3D printer(e) :)

Privitak/ci
Fil01.jpg
Odgovorite