Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Pitanja NOVA2

Tehnička podrška za Croduino 8-bitne pločice: Basic, Basic2, NOVA, miniNOVA, Damba, ETA
Odgovorite
rafael#4967
Novak
Novak

Pitanja NOVA2

Post Postao/la rafael#4967 » pon srp 08, 2019 3:39 pm

Kćer (11 godina), kojoj su forumi nešto iz doba pračovjeka (sjetih se starih dobrih news grupa) programira Croduino NOVA2 sa 5V WS2818B adresabilnom LED trakom pa ima par pitanja:

1. Imam WS2812B 5V LED traku. Da li trebam za komunikaciju spojiti preko Logic Level Convertera (3.3V <> 5V) ili mogu direktno (da ne spalim Croduino) i ako trebam, da li ga imaju. Piše da je umirovljen ovaj https://e-radionica.com/hr/iic-logic-le ... modul.html

2. LED traku napajam posebno preko 5V 2.1A adaptera. Da li sa istim adapterom mogu napajati i Croduino (VIN 5V + gnd) jer piše max ?

Hvala
rafael#4967
Novak
Novak

Re: Pitanja NOVA2

Post Postao/la rafael#4967 » sri srp 10, 2019 4:55 pm

Dakle tzv. "customer service" me uputi da postavim pitanje na forumu, iako je to ne želim. I onda pitanje ima 9 čitanja i nijedan odgovor. Odličan "customer service".

Pa evo kad je već komunikacija preko foruma, ja ću reć djetetu da može spojit sve kako god hoće. Ako spali duino ili ako ne radi, pošaljem reklamaciju. Na forum naravno.

Hvala na čitanju
david.zovko#1201
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Pitanja NOVA2

Post Postao/la david.zovko#1201 » sri srp 10, 2019 5:09 pm

Pozdrav Rafael

iskrene isprike zbog kašnjenja s odgovorom. Koliko god razumijemo da je forum "zastario", ovo je naš način i pokušaj da odgovori budu dostupni svima, a ne samo onome tko je postavio pitanje. Pa, na pitanja!

1. Idealno bi bilo spojiti preko logic level convertera. Dobra stvar je da se neće ništa dogoditi u najgorem slučaju LEDice neće raditi. Nisam zasigurno za ishod "pokusa", ali 95% sam siguran da će LEDice ipak raditi jer će im naponska razina od 3.3V biti dovoljna za tu komunikaciju.

2. Možete. Na 5V pin od Croduina možete spojiti do 5.5V bez problema, a gnd samo spojite zajedno.
Odgovorite