Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Provjerite vibracije za kompresor

Tehnička podrška za Croduino 8-bitne pločice: Basic, Basic2, NOVA, miniNOVA, Damba, ETA
Odgovorite
tifermendos303#2361
Novak
Novak

Provjerite vibracije za kompresor

Post Postao/la tifermendos303#2361 » sri stu 13, 2019 8:59 am

Pozdrav imam projekt Želim provjeriti radi li mali kompresor ili ne, a kad se isključi isključit će sms-ove na određeni telefonski broj, problem je jedini način da moram provjeriti je li uključen ili isključen da li vibracije koristim senzor akcelerometra Mogu vidjeti odbranu između uključenosti, isključenja vodenja u serijskom crtaču, ali na serijskom monitoru ne mogu pronaći defrent koji bi mi mogao pomoći da znam je li uključena ili isključena neka ideja za ovaj problem ?.
Zadnja izmjena: tifermendos303#2361, dana/u čet stu 14, 2019 4:43 am, ukupno mijenjano 1 put.
domagoj#5469
Elektroničar
Elektroničar

Re: Provjerite vibracije za kompresor

Post Postao/la domagoj#5469 » sri stu 13, 2019 9:28 am

Poudrav!
Kakav je kompresor, sa premnikom ili bez? Ovo sa senzorom vibracija bi vjerojatno išlo ali mi se čini jednostavnije i pouzdanije da se u paralelu s tlačnom sklopkom stavi relej koji će preklapati uključeno/isključeno. A mirni kontakt releja se spoji na digitalni ulaz. Ako je otežan pristup tlačnoj sklopci onda bi mjerio struju kroz glavni kabel s kojeg se napaja kompresor. Povećana potrošnja je siguran znak da kompresor radi.
Pozdrav, Domagoj
david.zovko#3302
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Provjerite vibracije za kompresor

Post Postao/la david.zovko#3302 » ned stu 17, 2019 9:17 am

Pozdrav

ja nekako imam loša iskustva sa senzorom vibracija te mi se akcelerometar za detekciju bilo kakvog pokreta, pa čak i malih vibracija, pokazao kao puno bolja opcija.

Trebate samo podesiti threshold (vrijednost na kojoj kompresor mijenja stanje) za pomake na X, Y i Z osi, to je najjednostavnije. Dakle, eksperimentalno odredite vrijednosti sila za 3 osi kada kompresor radi i kada ne radi. Nakon toga, samo napravite provjeru u kodu, ako je trenutna vrijednost manja od threshold vrijednosti, kompresor više ne radi.
Odgovorite