VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Problem Croduino Basic2

Tehnička podrška za Croduino 8-bitne pločice: Basic, Basic2, NOVA, miniNOVA, Damba, ETA
Odgovorite
zmicuda#1547
Novak
Novak

Problem Croduino Basic2

Post Postao/la zmicuda#1547 » pet pro 27, 2019 8:42 pm

Nedavno sam kupio Croduino Basic 2 (nije PB).
Skinuo sam vaš program za RFID karticu i imao sam problema sa upload-om na Croduino (compile faza prolazi).
Greška je (bilo je više različitih hex kodova jer sam svašta probao):
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x27

Odabrao sam Arduino Nano, ATmega328P (old bootloader)

Program koji imam je Arduino 1.8.10 (probao sam i sa starijom verzijom).
Instalirao sam drivere sa vaše stranice, podesio COM port na 5 koji je isti kao u device manageru
prilozi u Word dokumentu
device manager
aduino setup

Problem je negdje sa samim Croduinom (ili možda nešto griješim) jer posjedujem i Arduino Uno na kojem sve radi dobro (imam i Mega i stari Croduino no nisam ih probao) - odabir gdje mi radi Arduino UNO: Arduino Uno, ATomega328P, COM port 3 koji se pojavi sa tom pločicom

Croduino svijetli (plavo), ne izgleda mi da ne radi, RFID koji je bio priključen radi (svijetli crveno) - sve sam kasnije samo bio prespojio na Arduino Uno i radi. Promijenio sam i kabel jer Arduino Uno i <croduino imaju i to različito no ne vidim da bi bio problem u njemu

Pregledao sam Internet no nisam našao drugačije savjete od gornjih postavki osim da možda može biti problema sa bootloaderom

Molim savjet/pomoć
Pozdrav,
Zoran
david.zovko#1788
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Problem Croduino Basic2

Post Postao/la david.zovko#1788 » uto pro 31, 2019 12:15 am

Pozdrav Zorane,

čini mi se da dobro znate što radite i da ste dobro postavili opcije. Možda se jedino isplati provjeriti jel taj COM5 stvarno COM port od Croduino Basic2 (on ima CP2102 za kojega trebate drivere).

Ako je i to u redu, ne vidim da je nešto drugo greška. Iako su sve ploče testirane prije slanja, moguće je da se dogodi oštećenje prilikom transporta. Javite se na [email protected], pošaljite link na ovu temu, a mi ćemo Vam poslati novu pločicu.
domagoj#6473
Elektroničar
Elektroničar

Post Postao/la domagoj#6473 » ned ožu 01, 2020 10:32 am

Zorane, pozdrav!
Meni se događa na samo jednoj pločici (Leonardo) da ako imam uključen WiFi ne želi napraviti upload. Kad ga isključim sve radi. Nemam baš neko pametno objašnjenje jer mi se to događa samo na toj pločici, ali vrijedi probati, nikad se ne zna.
Pozdrav, Domagoj
david.zovko#1788
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Post Postao/la david.zovko#1788 » čet ožu 05, 2020 11:32 pm

Jako čudno da ima veze s WiFijem :D

Čekamo OP da javi je li što pomoglo.. uvijek je brzinska metoda probati na drugom računalu.
domagoj#6473
Elektroničar
Elektroničar

Post Postao/la domagoj#6473 » čet ožu 05, 2020 11:51 pm

Možda nije problem s WIFijem kao takvim, ali mi se čini da WiFi na neki čudan način rezervira COM port kojeg onda Arduino IDE ne prepoznaje. Odnosno, IDE ga prikaže da je prisutan ali ga ne doživljava. Čim ugasim WiFi proradi sam od sebe. Sad budi pametan.
Odgovorite