Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Konstantni "Wrong microcontroller"

Tehnička podrška za Croduino 8-bitne pločice: Basic, Basic2, NOVA, miniNOVA, Damba, ETA
Odgovorite
lipovi21#8818
Novak
Novak

Konstantni "Wrong microcontroller"

Post Postao/la lipovi21#8818 » čet srp 05, 2018 9:15 am

Pozdrav!

Imama vec tjedan dana problem sa vasom Croduino Basic2 plocicom jer nikako da napravim "Upload" programa preko Arduino IDE-a, konstantno izbacuje pogresku "Wrong microcontroller".

Stvari koje sam isprobao:

- Razlicite verzije IDE-a (1.8.5, 1.8.0, 1.7.5, 1.6.4 (isti kao i u vasem tutorial-u), cak i 1.0.8), svaku prijasnju bi uklonio potpuno

- Uklonio i reinstalirao driver-e za spajanje Croduina svaki put kada bi novu verziju IDE-a podignuo

- Postavio po vasim postavkama u tutorialu: Arduino Nano, ATmega 328 (328P u Genuino) i COM port koji dodijeli OS
COM port.jpg
COM port.jpg (47.29 KiB) Pogledano 185 puta.
Privitak COM port.jpg više nije dostupan.
- Isprobao sve moguce programe napraviti "Upload" iz Examples, svaki "Wrong microcontroller" gresku izbacuje

- Svaku mogucu kombinaciju u Board i Processor napravio u svakom IDE-u bez uspjeha sa istom greskom

Na kraju sam zivaca, ovo mi je trebao biti vec gotovi diplomski rad sa radecim mikrokontrolerom.
Imate li vi neku ideju?

Hvala!
bruno.matkovic#3168
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Re: Konstantni "Wrong microcontroller"

Post Postao/la bruno.matkovic#3168 » pet srp 06, 2018 8:06 am

Poštovani,

Što se tiče Vašeg problema, pretpostavljam da Vaš Croduino Basic2 na poleđini ima naljepnicu sa oznakom "PB" što prestavlja da se radi o ATmega328PB verziji mikrokontrolera (za razliku od starih Basic2 koji na sebi imaju ATmega328P).
Jeste li podesili Arduino IDE za korištenje sa PB verzijom?
Sudeći po erroru koji dobijete, rekao bih da se radi o tome.

Upute kako to napraviti se nalaze na sljedećem linku: https://e-radionica.com/hr/blog/2018/04 ... duino-ide/
Odgovorite