Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Preheat time za MQ-135 senzor

Tehnička podrška za sve module i aktuatore iz ponude e-radionica.com
Odgovorite
advancedgwt#8899
Ozbiljni hardveraš
Ozbiljni hardveraš

Preheat time za MQ-135 senzor

Post Postao/la advancedgwt#8899 » sub lip 30, 2018 11:42 am

Pozdrav,
Lepo sam se zabavio sa senzorom za gas MQ-135 i to me je potaklo da vise istrazujem. U njgovom datasheet-u sa procitao da mora da radi 24 casa pre upotreba sto mi je malo sumljivo pa bih voleo ako mozete prokomentarisati.

https://www.waveshare.com/w/upload/7/71/MQ-135.pdf

Srdacno,
DSragan
david.zovko#3420
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Preheat time za MQ-135 senzor

Post Postao/la david.zovko#3420 » uto srp 03, 2018 9:58 am

Pozdrav Dragane

senzor MQ135 je zanimljiv za nekakva okvirna očitanja, ali ako želite dobiti ppm(parts per milion) - malo je nezgodniji :)

Što se tiče ova 24h, blizu ste! U datasheetu zapravo kaže da su sve karakteristike prikazane u njemu izmjerene nakon što je senzor radio 24h. Dakle, ako želite dobiti karakteristiku prikazanu u datasheetu(unutar tamo navedenih odstupanja, naravno), trebate imati uređaj uključen 24h.
bez obzira na to, senzor možete koristiti bez da ga grijete 24h. Jako brzo nakon paljenja on je vrlo blizu specifikacije napisane u datasheetu.

I opet se vraćamo na početak, ako želite iznimno precizno mjerenje, kompenzirate temperaturu i vlagu, računate ppm - ostavite uređaj upaljen 24h prije nego ga koristite. (i zapitajte se želite li stvarno koristiti senzor od 30ak kn za tako precizna mjerenja :)) Želite približna mjerenja, 5 ili 10min će biti dovoljno.

btw. koristan link od proizvođača Figaro u kojemu se nalazi hrpa informacija o ovome tipu senzora, ukljućujući i preheat time.

Javite ako imate još pitanja :)
advancedgwt#8899
Ozbiljni hardveraš
Ozbiljni hardveraš

Re: Preheat time za MQ-135 senzor

Post Postao/la advancedgwt#8899 » uto srp 03, 2018 1:59 pm

Super, hvala
Odgovorite