Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum.

Raspberry Pi sa Displayom na zid

Zapeli ste s projektom? Ovdje je pravo mjesto za postaviti pitanje. Imajte na umu da ekipa e-radionice neće uvijek i/ili redovno odgovarati na pitanja postavljena u ovom podforumu.
Odgovorite
jurica.slovinac#6478
Novak
Novak

Raspberry Pi sa Displayom na zid

Post Postao/la jurica.slovinac#6478 » sri lis 23, 2019 8:44 pm

Pozdrav,

moj krajnji cilj je montirati raspberry pi 4 sa 7" ekranom koji bi bili u nekom zajedničkom kućištu na zid i naravno da to sve izgleda profesionalno (bez vidljivih žica i elektronike).
Tu dolazim do problema, inicijalno mi je u planu bilo kupiti ekran kao što je u web shopu, te sam imao u planu tri opcije za kućište; 3D print od kojeg sam odusto zbog teksture plastike, druga je pleksiglas za koju nisam siguran da bi netko mogao izvesti i treća nešto slično kao okvir za slike tipa ovog.

Službeni ekran sa svojim kučištem mi isprva nije bio u planu zbog rezolucije i cijene, ali u mom slučaju on bi mi bio najlakše za nabaviti i montirati na zid koji će vjerojatno i biti krajnje rješenje.

Moja pitanja:
1. Da li je Raspberry Pi 4 kompatibilan sa službenim ekranom i njegovim kućištem? (Jer je kučište je službeno za Raspberry Pi 3 i jedino sam takve slučajeve našao do sada)
2. Da li znate je li ovdje već netko imao ovakav projekt ili imate neku svoju ideju za rješenje :think: ?
david.zovko#5803
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Raspberry Pi sa Displayom na zid

Post Postao/la david.zovko#5803 » sri lis 30, 2019 2:35 pm

Pozdrav Jurice.

Može link na "službeni ekran", ne znam na što mislite?
Kučište vjerojatno neće biti kompatibilno jer RPi4 ima drukčije portove od "trojke".

Ako ne postoji nešto gotovo, uvijek morate raditi po mjeri. Po mom mišljenju, 3D print nije loša opcija ako ga kasnije prebojate da ne vide slojevi ili radite ABS pa s acetonom uklonite vidljivost slojeva. Ima nekoliko "fora" kako print učiniti ljepšim.
jurica.slovinac#6478
Novak
Novak

Post Postao/la jurica.slovinac#6478 » pet stu 15, 2019 12:04 pm

Koliko sam uspio shvatiti ovo je službeni ekran od raspberry-a. U međuvremenu sam nabavio 7" LCD s touch-om i vjerojatno cu izraditi drveni okvir. Zahvaljujem se na savjetima u vezi 3D printa :D .
david.zovko#5803
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Post Postao/la david.zovko#5803 » ned stu 17, 2019 9:49 am

Odlično, to bi trebalo biti bez problema. Sretno, javite nam što ste uspjeli!
Odgovorite