VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

Provjerite vibracije za kompresor?

Zapeli ste s projektom? Ovdje je pravo mjesto za postaviti pitanje. Imajte na umu da ekipa e-radionice neće uvijek i/ili redovno odgovarati na pitanja postavljena u ovom podforumu.
Odgovorite
trevorgagetg303#3506
Novak
Novak

Provjerite vibracije za kompresor?

Post Postao/la trevorgagetg303#3506 » sri ruj 09, 2020 9:37 am

Pozdrav imam projekt Želim provjeriti radi li mali kompresor ili ne, a kad se isključi isključit će sms-ove na određeni telefonski broj, problem je jedini način da moram provjeriti je li uključen ili isključen omegle xender da li vibracije koristim senzor akcelerometra Mogu vidjeti odbranu između uključenosti, isključenja vodenja u serijskom crtaču, ali na serijskom monitoru ne mogu pronaći defrent koji bi mi mogao pomoći da znam je li uključena ili isključena neka ideja za ovaj problem ?.
david.zovko#3433
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Provjerite vibracije za kompresor?

Post Postao/la david.zovko#3433 » čet ruj 10, 2020 9:15 am

Pozdrav,

prva intuitivna ideja bi bila pronaći prag vrijednost po nekoj osi na kojoj se vidi promjena kada radi kompresor. Ako je ova promjena premala ili se dijeli na osi ili nešto treće, ovo neće funkcionirati.

Treba malo logički razmisliti kako izvući jednu vrijednost koja ovisi o sve tri osi, tako da biste mogli promatrati vibracije kao samo jednu vrijednost. Možda će netko imati ideju..
domagoj#1920
Supporter
Supporter

Post Postao/la domagoj#1920 » čet ruj 10, 2020 9:33 am

Ja bi to probao riješiti s digitalnim ampermetrom. Kada kompresor radi vuče neku struju. Čak ako i u stand-by vuče neku struju sigurno je manja nego kad radi.
dekip#5796
Ozbiljni hardveraš
Ozbiljni hardveraš
Kontakt:

Post Postao/la dekip#5796 » čet stu 12, 2020 7:29 pm

Koji napon je u pitanju? Za neka slična rešenja sam koristio strujne transformatore na fazi ka potrošaču.
ivan.fadiga#5826
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Post Postao/la ivan.fadiga#5826 » pet stu 13, 2020 9:37 am

Pozdrav,
Mjerenje struje je jednostavnija opcija jer kada ne radi možda ima struju koji mA, a kada radi sigurno povuče koji amper te je lako odrediti prag.
Za akcelerometar je malo teže odrediti vibracije jer ih može proizvesti i nešto drugo osim kompresora, pa je tu teže odrediti prag, ali svakako se može.
Možda iscrtati svaku os akcelerometra posebno kada radi i ne radi te odrediti vrijednosti iz grafa i prema njima definirati pragove kada radi. Na kraju se usporede trenutne vrijednosti s pragovima za svaku os i ako su veće onda kompresor radi.

LP,
Ivan
Odgovorite