VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

2/3V step-up treba 4V

Zapeli ste s projektom? Ovdje je pravo mjesto za postaviti pitanje. Imajte na umu da ekipa e-radionice neće uvijek i/ili redovno odgovarati na pitanja postavljena u ovom podforumu.
Odgovorite
ivekvrabac#4510
Novak
Novak

2/3V step-up treba 4V

Post Postao/la ivekvrabac#4510 » sri lip 16, 2021 9:32 pm

Pozdrav,
Radim projekt sa radijacijom za sljedeću godinu, imati će alarm sirenu od 12V 120dB, naručio sam sve to sa eRadionice :D, no imam problem. Pošto koristim croduino basic 3, imam 3V na digitalpinovima, a meni treba 4V za stepup, pa trrbam nesto sta moze primiti signal sa digital pina (signal - aktivirati alarm) i onda se zatvori strujni krug sa baterijom od 9V te stepup module sa 9V na 12V i onda 12V na sirenu. Te nakon 5 sekundi se isključi, i onda se ponovno uključi sve dok je razina radijacije iznad neke granice.

Mislio sam da mi relay može pomoći ali ne znam da li podržava tako sitnu istosmjernu struju.
domagoj#4949
Supporter
Supporter

Re: 2/3V step-up treba 4V

Post Postao/la domagoj#4949 » sri lip 16, 2021 9:58 pm

Ivane, pozdrav!
Iz ovog opisa nisam baš puno shvatio. Basic 3 ima 5V logiku pa ne znam odkuda 3V na digitalnim pinovima. Možda neki senzor daje 3V kojeg onda treba proslijediti Basicu 3? Onda, odkuda onih 4V za step-up i za što se koristi th 4V? Ako je za digitalne pinove Basica 3, onda bi trebalo 5V. Onih 9 na 12V za sirenu je razumljivo, ali me zanima zašto onda ne bi s 5V na 12V kad tih 5V već treba za Basic3, zašto baš 9V? Ne bi bilo loše da vidimo shemu spajanja pa bi neke stvari bile jasnije. Inače, ako se sirena ponaša kao induktivno trošilo moglo bi biti problema s podešavanjem napona na step-up modulu. Ja npr. nisam mogao podesiti napon za el. mag. ventil. Step-up bi jednostavno podivljao.
Pozdrav, Domagoj
ivekvrabac#4510
Novak
Novak

Re: 2/3V step-up treba 4V

Post Postao/la ivekvrabac#4510 » sri lip 16, 2021 11:33 pm

Pozdrav,
Koristim croduino nano mislim da se zove basic3, pa sam mislio da ima 3V, a za stepup treba 4V, to je kao minimum.
Skužio sam da mogu koristiti tranzistor, onda napravim strujni krug i sa stepupom i 9V baterijom, a tranzistor koristim kao sklopku.
Odgovorite