VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

3D MAX kako exportirati file

Razgovori i pitanja o lemilicama, multimetrima, osciloskopima, 3D printerima i ostalim alatima i opremom koja čini radionicu svakog makera/elektroničara
Odgovorite
about_software#8273
Hobist
Hobist

3D MAX kako exportirati file

Post Postao/la about_software#8273 » čet srp 22, 2021 10:21 pm

Uradio sam (skarabudzio sam) u 3D MAXU objekat 130x130x10 mm na kome se nalaze rupe kroz koje prolaze LED diode, 256 rupa.
Posto se ne bavim 3D dizajnom, zna li neko kako da exportiram file da ga mogu isprintati.
Postoje li neki univerzalni file da valja svim 3D printerima?

Pozdrav
ivan.fadiga#9254
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Re: 3D MAX kako exportirati file

Post Postao/la ivan.fadiga#9254 » pet srp 23, 2021 7:55 am

Pozdrav,
Uz svaki printer bi trebao biti neki program s kojim se može generirati G-kod za printer jer većina tako radi.
Ovisi od programa do programa ali većina ih prima .stl datoteke i onda se iz njih pravi G-kod za printer.
Možete napisati o kojem se printeru radi ili pogledajte u njegovom programu što exporta za printer i koje vrste datoteka prima jer se to može razlikovati ovisno o printeru.
Za Prusa printer se koriste .stl datoteke kako sam prethodno opisao, a za druge printere ne znam, ali sigurno postoje upute na internetu.

LP,
Ivan
about_software#8273
Hobist
Hobist

Post Postao/la about_software#8273 » pet srp 23, 2021 3:21 pm

Ne znam koji je printer, to cu poslati nekom ko vec ima printer.

Zanima me export u .stl iz 3DS Max_a, trebaju li neka posebna podesavanja itd...

Pozdrav
ivan.fadiga#9254
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Post Postao/la ivan.fadiga#9254 » pon srp 26, 2021 7:40 am

Pozdrav,
Ako znate kome šaljete najbolje je da onda njih pitate za detalje, svaki printer je malo različit i da se dobije najbolji 3D print potrebno je neke stvari podesiti.
Ako se i ne podese svi parametri prema printeru, printer će raditi, ali print neće biti savršen.
Za export .stl datoteke trebalo bi biti pod FIle>Export neka opcija za exportanje gdje se može odabrati format datoteke koju exportate te kada dobijete .stl možete koristiti Prusa Slicer za generiranje G-kada za 3D printer.
Najbolje je da pitate gdje planirate printati trebaju li .stl datoteku ili G-kod baš zbog finog podešavanja parametara koji su specifični uz sami printer.

LP,
Ivan
Odgovorite