VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

LED traka W2812 se ne želi upaliti.

Pitanja vezana uz aktuatore iz ponude e-radionica.com
Odgovorite
dominik.crcek#8832
Novak
Novak

LED traka W2812 se ne želi upaliti.

Post Postao/la dominik.crcek#8832 » pet srp 23, 2021 3:48 pm

Pozdrav

prije nekoliko dana sam kod vas kupio RGB LED TRAKU WS2812 sa 30 ledica po metru. Spojio sam ju na arduino uno prema shemi iz vašeg tutorijala na stranici. Instalirao sam library i prepisao kod međutim traka se ne želi upaliti. Spojio sam i vanjsko napajane od 5V i 2A. Imate li nekakav savjet kako da riješim problem? Unaprijed hvala.
ivan.fadiga#1881
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Re: LED traka W2812 se ne želi upaliti.

Post Postao/la ivan.fadiga#1881 » pon srp 26, 2021 7:58 am

Pozdrav,
Jeste li spojili na dobru stranu digitalni signal, traka ima ulaz i izlaz za signal kako bi mogli spajati više nizova te je prilikom spajanja važno ne pomiješati strane za digitalni signal.
Možete napisati kolika je duljina trake jer ako je previše ledica moguće je da nema dovoljno struje, možete probati staviti manji broj piksela u kodu bez obzira na to što ih imate više na traci (ostali se neće upaliti) pa da isprobate samo jel sve dobro spojeno (npr. stavite 10 ledica i isprobate s time jer 10 ledica radi na Arduinu bez problema).
Ako Vam nikako ne proradi možete se javiti na [email protected] za zamjenu ako je traka neispravna iako do sad nije bilo većih problema s navedenim trakama te stoga mislim da je nešto krivo spojeno.
Svakako i ovdje napišite ako riješite problem da i drugima pomognete ako budu imali sličnih problema.

LP,
Ivan
Odgovorite