VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

Punjenje 2s 300mah baterija

Pitanja vezana uz elektroničke komponente iz ponude e-radionica.com
Odgovorite
ivorgameplaysyt#6528
Novak
Novak

Punjenje 2s 300mah baterija

Post Postao/la ivorgameplaysyt#6528 » ned ožu 28, 2021 12:58 am

Prvi put se sluzim ikakvim forumom pa isprike ako nesto krivo radim. Kupujem dron koji koristi 2s 300mah baterije i zanima me mogao li bi ih puniti ovim https://e-radionica.com/hr/punjac-2s-li ... onica.html. Nemam nikakvu drugu opremu/punjace/bilo sta pa ako taj punjac sam nije dovoljan molim preporuke.
domagoj#8150
Supporter
Supporter

Re: Punjenje 2s 300mah baterija

Post Postao/la domagoj#8150 » ned ožu 28, 2021 11:23 am

Pozdrav!
Ako piše da je za 2S vjerojatno može. Doduše, ja baterije koje imaju više od 1S punim preko balansera koji svaku ćeliju balansira tako da se ne prepuni. Kako je nazivni napon 2S paketa 8,4V može se dogoditi da je ukupni napon manji od 8,4 a napon jedne ćelije veći od 4,2 i onda može doći do problema. Balanser služi da tu ćeliju koja je došla do gornje granice više ne puni. E sad, na ovom punjaču ne vidim priključak za balanser pa ne znam kako točno radi. Možda gleda samo ukupni napon. U tom slučaju se vjerojatno očekuje da svaka ćelija u paketu ima čip koji kontrolira njen napon. Ako paket osim kabla za spajanje na dron ima još jedan višežilni kabel (u ovom slučaju 2S treba 3 žice) onda taj paket očito nema čip jer je taj kabel za spajanje na balanser. Ako ima samo jedan kabel onda vjerojatno ima čip.
Pozdrav, Domagoj
ivan.fadiga#4807
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Re: Punjenje 2s 300mah baterija

Post Postao/la ivan.fadiga#4807 » pon ožu 29, 2021 7:20 am

Domagoj je dao super objašnjenje što i kako radi te na što treba paziti.
Možete staviti točnu oznaku baterijskog paketa ili sliku da se vidi koje sve izlaze paket ima, a dobro bi bilo ako postoji dokumentacija koja kaže ima li baterija zaštitu ili nema.
Ako baterija u sebi sadrži zaštitu onda se može puniti s navedenim punjačem, ali ako nema onda treba potražiti nešto što je Domagoj opisao.
Navedeni punjač na izlazu samo ograničava struju i pazi da napon ne prijeđe zadanu granicu. 2S paket gleda kao jednu bateriju napona 8,4V koju smije puniti određenom strujom te je zato potrebno imati zaštitu unutar baterije.

LP,
Ivan
Odgovorite