VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

Croduino NOVA32 - baterijsko napajanje

Pitanja vezana uz Croduino pločice: Basic serija, NOVA/miniNOVA serija, STM32, Damba itd.
Odgovorite
dalibor.bari#4624
Novak
Novak
Kontakt:

Croduino NOVA32 - baterijsko napajanje

Post Postao/la dalibor.bari#4624 » sri ruj 16, 2020 1:56 pm

Poštovani,
radim jednostavnu vagu za primjenu u pčelarstvu sa 1 load ćelijom, kupljenom kod vas, i HX711 pojačalom. Na to bi nakačio GSM modul koji bi slao SMS/GPRS podatke (nisam još odlučio što konkretno). Idealno bi bilo da se ugradi i sleep funkcija, no o tom po tom. Mene sada konkretno zanima koja baterija bi bila idealna za što veću autonomiju sustava, s obzirom da bi se koristio na udaljenim pčelinjacima.
EDIT:
Nadodao bi na to i solarno napajanje pa me zanima koji punjač, odnosno charger treba biti. Imam SOLE HP2410 koji na sebi ima USB priključak. Da li sa tim punjačem mogu puniti bateriju, a na njega priključiti neki mali solarni panel?
System Admin profesionalno, pčelar i hobi elektroničar inače :dance:
david.zovko#3762
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Croduino NOVA32 - baterijsko napajanje

Post Postao/la david.zovko#3762 » sri ruj 23, 2020 2:19 pm

Pozdrav

nekoliko je opcija, kao i uvijek s baterijama.. ovisi što je Vama najzgodnije i najkorisnije. Prva opcija bi bila uzeti nepunjivu bateriju i njom napajati sustav. Postoje SAFT-ove baterije koje mogu spremaju velike količine energije, pa uz dobro odrađen sleep, ovakav sustav može raditi godinama.

Ako ste za punjivu opciju, te baterije spremaju značajno manje energije u sebe, ali ih možete nadopunjavati. Ovisi koliko često ih možete mijenjati. Kod punjivih baterija imate i opciju nadopunjavanja iz solarnog panela, što definitivno može biti zgodno.

Pretpostavljam da je SOLE HP2410 klasični PWM solarni punjač. Dajte mu solarni panel, a na USB možete spojiti punjač i bateriju s koje se onda napaja NOVA32.

btw. da biste ostvarili najbolju efikasnost na NOVA2, vjerojatno ćete morati ukloniti neke komponente.. ali otom potom, kada dođete do dijela gdje ćete trebati smanjivati potrošnju
Odgovorite