VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

Prosirenje memorije

Pitanja vezana uz Croduino pločice: Basic serija, NOVA/miniNOVA serija, STM32, Damba itd.
Odgovorite
about_software#2180
Hobist
Hobist

Prosirenje memorije

Post Postao/la about_software#2180 » sub lip 12, 2021 5:46 pm

Da li je moguce na Arduino ili mikrokontroler (sam na posebnoj plocici) dodati (prosiriti) memoriju?
Ako jest kako i ima li negdje neke reference o prosirenju?

Pozdrav
ivan.fadiga#5511
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Re: Prosirenje memorije

Post Postao/la ivan.fadiga#5511 » pon lip 14, 2021 7:42 am

Pozdrav,
ovisno o Vašim potrebama možete proširiti memoriju na više načina, koristeći vanjsku memoriju kojom pristupate putem neke od komunikacija (I2C, SPI).
U ponudi trenutno imamo EEPROM memorije do 512kB.
Također ako Vam je potrebno više memorije možete koristiti SD karticu s modulom na linku.

Ako ste mislili na druge vrste memorije slobodno napišite te napišite za što bi ste to koristili kako bi Vam mogli dati neki bolji prijedlog.

LP,
Ivan
ivan.wild#2940
Novak
Novak

Post Postao/la ivan.wild#2940 » sri srp 21, 2021 8:00 am

Još jedno pitanje na temu memorije.
Imam Croduino Novu32 i nedavno sam kod vas uzeo microSD modul.
Koju su SPI pinovi na Nova32 pločici?
Sve što sam našao na netu za ESP32 i primijenio na Nova32 neće inicijalizirati modul.

LP Ivan
ivan.fadiga#5511
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Post Postao/la ivan.fadiga#5511 » čet srp 22, 2021 7:16 am

Pozdrav,
Pinovi za SPI komunikaciju su MOSI>>GPIO13, MISO>>GPIO12, CLK>>GPIO14 i CS>>GPIO15
S navedenim pinovima bi modul trebao raditi, a za pomoć vam šaljem KKM za SD karticu koji se nalazi na linku.
Ako i dalje s navedenim pinovima i KKM-om bude problem inicijalizirati karticu javite se pa nađemo rješenje.

LP,
Ivan
ivan.wild#2940
Novak
Novak

Post Postao/la ivan.wild#2940 » čet srp 22, 2021 12:56 pm

Hvala puno, bio sam i tako spojio modul.
Ali mi javlja grešku pri uploadu programa "A fatal error occurred: Timed out waiting for packet content".
Ako maknem 3.3V sa modula upload prolazi. Dok god je pod naponom javlja mi istu grešku.

LP Ivan
ivan.fadiga#5511
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Post Postao/la ivan.fadiga#5511 » pet srp 23, 2021 7:49 am

Pozdrav,
Ova greška znači da se kod ne može prenijeti na pločicu odnosno da računalo ne može komunicirati s mikrokontrolerom te nakon nekoliko pokušaja i određenog vremena odustane i izbaci grešku kako ne bi čekali zauvijek.
Kako pločica radi kada maknete napajanje od SD kartice rekao bih da ima kratak spoj na sd kartici. Ako imate multimetar možete to provjeriti tako da ispitate ima li neki od pinova spoj prema 3V3 ili GND.
Također provjerite kada uključite modul za SD karticu na napajanje ugasi li se PWR LED na NOVA32 pločici ili malo manje svijetli jer bi to značilo da modul ima kratak spoj na napajanju i povuče previše struje.
Ako otkrijete bilo koji uzrok od gore navedenih slobodno se javite na [email protected] radi zamjene proizvoda.

LP,
Ivan
Odgovorite