VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

MINI NOVA

Pitanja vezana uz Croduino pločice: Basic serija, NOVA/miniNOVA serija, STM32, Damba itd.
Odgovorite
predrag.matko#6755
Novak
Novak

MINI NOVA

Post Postao/la predrag.matko#6755 » čet lis 14, 2021 10:34 am

Poštovani
Prošli mjesec nabavio sam veći broj MINI NOVA 2 , želio sam na njih prebaciti neke jednostavne projekte koje imamo u školi ali na žalost nisam uspio.
Trebao bio kratku uputu kako prebaciti neki program na iste ( programator sam također kupio).

slika

slika

Kada ovako spojim napajanje pločica se jako zagrijava. Koji je napon poželjan na VIN ?

Nadam se da ćete me uspjeti navesti na pravi put :D
LP
Predrag
ivan.fadiga#4726
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Re: MINI NOVA

Post Postao/la ivan.fadiga#4726 » pet lis 15, 2021 7:48 am

Pozdrav,
I mi se nadamo da će te uz naše upute u nekoliko koraka uspjeti isprogramirati sve što vam je potrebno.
Na pločicu možete dovesti 5V na VIN, a ako pločica nešto radi može se malo zagrijati.
Za programiranje vam je potreban NOVA programmer koji ste kupili i njega spajate na miniNOVA2 pločicu putem 6 pinskog headera.
Kod spajanja programera i miniNOVA2 pločice potrebno je paziti da označeni pin programera (kružnica oko pina) bude na označenom pinu mikrokontrolera.
U Arduino IDE dodate Croduino pločice (link na tutorial kako se dodaje nova pločica i drugi link za Croduino Board definition).
Kada dodate pločicu u Arduino IDE odaberete Croduino miniNOVA2 i spremni ste za programiranje.

Ako negdje zapnete ili vam nešto nije jasno od navedenog slobodno pitajte te ćemo vam pomoći s detaljnijim uputama.

LP,
Ivan
predrag.matko#6755
Novak
Novak

Post Postao/la predrag.matko#6755 » ned stu 07, 2021 11:48 pm

Zahvaljujem na pomoći, iako sam jednu Novu uspio skuriti sljedeća radi kako treba. Hvala!
ivan.fadiga#4726
e-radionica.com team
e-radionica.com team

Post Postao/la ivan.fadiga#4726 » pon stu 08, 2021 7:45 am

Pozdrav,

Drago mi je čuti da sam vam pomogao, barem s ostalim pločicama ako je jedna spaljena.
Ako ste spojili veći napon od 5.5V na VIN vjerojatno je spaljen regulator, a moguće i nešto drugo ako se grije cijela pločica.

Ako budete imali još pitanja slobodno se javite. Također možete objaviti i gotove projekte i pokazati što ste napravili.

LP,
Ivan
Odgovorite