VAŽNO! Ovdje pročitajte kako se registrirati na forum. Bez registracije, nećete biti u mogućnosti pisati na forumu.

Nemogucnost programiranja Arduina na centralu garaznih vrata

Zapeli ste s projektom? Ovdje je pravo mjesto za postaviti pitanje. Imajte na umu da ekipa e-radionice neće uvijek i/ili redovno odgovarati na pitanja postavljena u ovom podforumu.
Odgovorite
ivan.marin2525#5079
Novak
Novak

Nemogucnost programiranja Arduina na centralu garaznih vrata

Post Postao/la ivan.marin2525#5079 » čet ožu 04, 2021 7:34 pm

Pozdrav,

Uspio sam replicirati kod koji mi salje daljinski za otvaranje garaznih vrata. Medutim, kad puno puta otvorim sa Arduinom, onda mi stari daljinski ispadne iz sinkronizacije.
Za repliciranje koristim Croduino Basic3 i 433MHz RF transmitter i receiver.

Planirao sam dodati Arduino u centralu motora kao treci daljinski tako da mi svi daljinski rade neovisno. Nasao sam upute koje kazu da treba stisnuti gumb na motoru i na daljinskome koji zelimo isprogramirati. Isprobao sam sa starim daljinskim i uspio sam, ali kad saljem naredbe sa Arduinom, ne mogu ga nikako isprogramirati.
Takoder sam primjetio da daljinski mogu isprogramirati na motor samo ako ga dovoljno blizu priblizim (<15cm), pa sam probao povecati napon na rf transmitteru na max 12V i njega isto pribliziti centrali, ali neuspjesno.

Je li netko imao slicnu situaciju pa da mi zna dati neke savjet?
david.zovko#5470
e-radionica.com team
e-radionica.com team
Kontakt:

Re: Nemogucnost programiranja Arduina na centralu garaznih vrata

Post Postao/la david.zovko#5470 » ned ožu 07, 2021 12:12 am

Bubam, ali možda ima rolling code: https://en.wikipedia.org/wiki/Rolling_code
Pročitajte o čemu se radi, bojim se da nema pomoći ako je to.
ivan.marin2525#5079
Novak
Novak

Re: Nemogucnost programiranja Arduina na centralu garaznih vrata

Post Postao/la ivan.marin2525#5079 » ned ožu 07, 2021 7:41 pm

Rjesio sam problem rolling code, nije bas pravi rolling jer mu se samo counter povecava pa je lako nac sljedeci kod. Mogu uspjesno slat naredbe jednu za drugom jer samo povecavam counter za 1 i motor to prihvaca.

Buni me sto mi motor neda da se programira arduino na njega kao 3. Daljinski.
Odgovorite